Sevgili Cuma - 2

Mayıs 18, 2018İlk final haftasını geri de bırakmış bulunuyorum. Bu sanki üzerimden yük gitmiş gibi hissettirse de aşırı yorgunum. Güzel bir tatil yerine gidip 1 - 2 haftalığına filan bir ev tutsam, sabah erken saatlerde bir denize gitsem. 11-12 olmadan hemen eve dönerim, çünkü beyaz tenliyim hemen ıstakoz gibi oluyorum önemli ayrıntılar bunlar. Sonra eve gelirim, klimayı açarım. Miss gibi püfür püfür... Oturur biraz yazı yazarım uzanır klimanın altında döne döne uyurum. Hayali bu kadarcık olan insan kimseye bir zarar gelmez, bu da satır arası mesajı olsun.

Bu hafta dediğim gibi sınavlardı, final ödevleriydi diye koşturmacayla, az uykuyla ve tatil hasretiyle geçti. Ödevlerimden birisi için güzel bir röportaj yaptım. Onu da daha sonra biraz daha farklı bir şekilde buraya da yazacağım. Çünkü röportaj yaptığım kişinin - şuan kim olduğunu gizli tutuyorum - hikayesini sizinde okumanızı istiyorum.
Geçen hafta sonu artık herhalde önermeyen kişinin kalmadığını düşündüğüm, Netflix'in "Wild Wild Country" belgeselini seyretmeye başladım. 6 bölümlük bir dizi belgesel. Mistik bir guru olan Osho hakkında belgesel. Aslında tam olarak da onun hakkında değil ama onun popüler olduğu dönemler de neler olduğuyla ilgili bir belgesel. Yani ben aslında Osho'nun daha çok kendisiyle ilgili bir belgesel yapılsa daha yakından incelenebilse daha çok ilgimi çekebilirdi. Belgeselle ilgili farklı tarzda yorumlar da okuyunca kafamda farklı farklı bir sürü yorum birikti. Belgeseli bitirdiğim zaman bu yorumlarımın hepsini toparladığım bir yazı da yazmak istiyorum. Tabii bu sırada Osho'nun kitaplarına da başladım, onları hakkında da yazmak istiyorum.

Önümüzdeki hafta sadece iki finalim kaldı ve önümüzdeki haftasonu da açık öğretim finallerini de atlatınca sonunda tatile vaktim geliyor. En güzeli de cumartesi günü yani yarın yamaç paraşütü yapıyorum. Artık yamaç paraşütü maceram da ayrı bir yazı konusu olsun.

İyi haftasonları!

  • Share:

You Might Also Like

1 yorum

  1. başarılar hadi işallah iyi bi tatil de yaparsın :) bak yeni bir kitap var çok iyi. zihin kapılarının ardındaki sessizlik. osho da yazarlardan :)

    YanıtlaSil