Sevgili Cuma - 1

Mayıs 10, 2018

Fotoğraf: Tumblr

Bu eski blogumda yazmayı sevdiğim bir bölümdü. Eski blogumdan, bir önceki eski olan blogumda yani! Bende buradan başlayayım dedim. Bu hafta olan şeyleri değerlendirdiğim, yeni neler var neler yok diye gözden geçirip yorumladığım haftanın yorgunluğunu atıp güzel hafta sonunu karşıladığımız güzel bir bölüm "sevgili cuma"

Geçen hafta, Perşembe günü olan bir etkinlikle ilgili bir yazı yazmayı düşünüyordum ama ayrıca ne yazacağıma karar vermeyince onu da bu yazıya ekleyeyim dedim. Eski blogumda gerçek ismimle yazmadığım için ne güzel gelişi güzel her şeyle, herkesle ilgili mis gibi atıp tutuyordum. Şimdi bir etkinlikten bahsetmeyi düşünürken bile "ay blogumu bulurlar böyle dimi?" fikri istemsiz aklımdan geçiyor. Ama bulsunlar gerçek isimle yazmanın amacı bu değil mi zaten.
Lafı daha fazla uzatmadan şu etkinlik meselesine geleyim ben, madem henüz blogumun bulunmasından azıcık çekiniyorum daha az isim vererek yazsam da olur değil mi? Daha önce bir haber kanalında çalışan hocamız sayesinde o kanaldan gayet önemli iki kişi gelip bizimle mesleki bir sohbet gerçekleştirdi ve gerçekten çok keyif aldım. Bu tarz şeyler hem bilgi edinmek açısından hem insanını motivasyonunu arttırmak açısından çok faydalı bence. Zaten insanın yapacağı meslekle ilgili motivasyonu ve isteği kesinlikle olmalı, yoksa işi çok zor. İşe nasıl başladıklarından, meslekte nasıl ilerleyip yükseldiklerinden ve bize faydalı olabilecek işin inceliklerinden bahsettiler.

Gif:Tumblr
Saçlarımı tekrar bu kadın gibi kestirme zamanım geldi bence.
Bu hafta finallerden önceki son hafta olduğu için dinlensem mi yoksa final ödevlerini son dakikaya kalmasın diye yapmaya mı başlasam çok ikilemde kaldığım bir hafta oldu. Okullar bitiyor, tatile çok ihtiyacım var. Açıköğretim finallerimle, örgün öğretimdeki finallerim zaten  aynı haftaya denk geliyor. Benim için çok yoğun bir sene oldu. 

Bu haftanın asıl heyecanı ise bizim fakültemizin düzenlediği altın balkabağı kısa film yarışmasıydı. İsmi çok güzel değil mi? Aslında İngilizcesi'ni kullanıyorlar fakat onu da yazarsam şimdi google da aratırlar çıkarım filan hiğğ...

Bu benim ilk kısa film tecrübemdi. Bu sene kendimi bir denemek istedim ve bu kısa film yarışmasına da katıldım. "Şiddete karşı 5 dakika" konusuyla bu sene yapılan yarışma sadece bizim üniversite genelinde değil uluslararası yapılıyor. Kim bilir kaç yarışmacı katılmıştır bilemiyorum. Ama Çarşamba günü düzenlenen gala da seyrettiğim filmler gerçekten çok güzellerdi. Birinci olan filmi izleyemeden çıktım fakat diğer izlediğim filmler gerçekten iyiydi, kazananları tebrik ederim benden daha iyi filmler yaptıkları için!

Salı akşamı zehirlenmem zaten bu haftayı mükemmel kılan bir başka olaydı. Ne kadar başarısız bir hafta olmuş bu böyle! Ama blog yazmayı çok özlemişim. Yer yer çok saçmaladığım, kötü bir yazı yazmış olabilir. Ama inanın eski güzel blog yazılarım geri gelecek, şu özlemimi biraz gidereyim...


 • Share:

You Might Also Like

6 yorum

 1. balkabağını senin instadan izlemiştim. kısa film holeey tebriks. saçları yap yakışır ivit sanaa :) geçmiş olsun yaaa :)

  YanıtlaSil
 2. Yarışmanın adı güzelmiş.Bir sonraki yarışmada daha iyisini yaparsınız.Bu arada çok geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
 3. yeniden hoşgelmşsiiiiin...

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun. Deep'in tavsiyesi üzerine geldim ben de beklerim :))

  Başarılı bir final haftası dileklerimle :))

  YanıtlaSil
 5. Öncelikle geçmiş olsun, finaller başımızın derdi onun içinde dolu dolu başarılar diliyorum. Kısa film denemen çok güzel olmuş, en zor ve en anlamlı diyebileceğimiz kategoride sanırım.

  Yeniden hoşgeldin o zaman, ben de artık seni takipteyim :)

  YanıtlaSil
 6. Yeni bir başlangıç yapmışsın anlaşılan. Başarılar.

  YanıtlaSil