Suni Kürkçü Dükkanına Dönüş

Mayıs 02, 2018

Fotoğraf: Tumblr.
Kadehimi yeni başlangıçlara kaldırıyorum. Blog yazmaya, blog nedir anlamadığım bir yaşta başlamıştım ama çok güzel insanlar tanıdım, her ne kadar şuan hepsini internetin en derin köşelerine yollayıp yok etmiş olsam da bende her yazım güzel bir anı olarak kaldı. Şimdi - bu kelimeyi kullanmak her ne kadar benim için korkutucu olsa da - daha profesyonel bir şekilde, bir gazetecilik öğrencisi olarak tekrar blog yazmaya başlıyorum. Çok özledim. Bir de blog yazmadığım dönem boyunca, blog yazdığım dönem daha iyi, daha becerikli olduğumu fark ettim. Sanıyorum becersem de beceremesem de bu benim bırakmamam gereken bir şey.  Bana da iyi gelen şey bu işte; bilgisayar, klavye ve ben.
Bu blogumun diğerlerinden farkı isse herhalde ilk defa gerçek adımla yazmaya başlayacak olmam. Gerçek adımla blog yazmaya karar vereli tam 2 sene oldu. Fakat oldukça verimsiz ve beceriksiz geçirdiğim bu iki yılda ne zaman yazı yazmaya karar versem kendimi youtube da oldukça gereksiz şeyler izlerken buldum. O çukurdan nasıl çıktın da şuan bu yazıyı yazıyorsun diyorsanız itiraf etmeliyim ki hala tarayıcımın sekmelerinde çeşitli youtube videoları açık izlenmeyi bekliyorlar. Belki de yazıyı yayınladıktan sonra kapatırım ve izlemekten vazgeçerim. 

Blog yazmadığım ve çok değerli blog camiasından uzak kaldığım süre boyunca bloglar değerlerini kaybetmiş, popüleritesini yitirmiş, insanlar artık bir şeyler okumaktan çok izlemeye yöneldiği için youtube almış başını gitmiş, instagram son virajda hızlanarak arayı açmış. Fazla nostaljik bir insan olabilirim ama yeniliğe karşı değilim. Yine de blogların tamamen yok olup gitmesini istemiyorum. Bu yüzden wordpress'e filan geçmeyip başladığım yer olmasa da kaldığım yer olan blogger'dan devam etmeye karar verdim. Eski blog hikayelerini anlattığım yazılar kesinlikle olacak ama daha çok aklımı akıtıp yazılara çıkacağım, o da biraz yapışkan bir etki bırakabilir, uyarayım. Mecazen bile olsa kürkçü dükkanına dönmek istemedim ama suni kürkse başka tabii.


 • Share:

You Might Also Like

6 yorum

 1. ha haaaaa, iyi ettin yaaaa, hey gidi hey, neler yazardın beeee :) pozitif manyak liss :) çok sevindiiiim :)

  YanıtlaSil
 2. :))) hoş geldinnn ben bilmiyorum ilk defa şu an okudum,gördüm seni :)) maalesef ki youtubede ssatler harcayan biri daha var .) o da bennn.
  nasıl illet ve nasıl bağımlılık yapan bir şey o :) neyse bolcaa sevgilerrrr :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, yeniden hoş geldin diyelim o halde. Sanıyorum senin bahsetmiş olduğun o eski bloğunu takip etmiyordum. Zaten ben kendimi buralarda yeni biri olarak görüyorum hala. Ama olsun, şimdi tanışmış olmak da güzel. Bakalım bizi neler bekliyor olacak. Bol şans ve sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Hoş geldin o zaman Deep in arkadaşı hepimizin arkadaşıdır

  YanıtlaSil
 5. Merhaba. Ben blogdan asla vazgecemem sanirim. Diger sosyal medyanin blog gibi bir kaliciligi yok.

  YanıtlaSil